Euro Spas  - wanny SPA Wellis, sauny wewnętrzne i ogrodowe, ceramika basenowa, strefy SPA
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Sklep

DLACZEGO EURO SPAS?

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Promocja

Woda w basenie ma kontakt z otoczeniem i z czasem rozwinąć się w niej mogą groźne mikroorganizmy. Dlatego tak ważna jest jej regularna dezynfekcja. Od tego w dużej mierze zależy zdrowie osób korzystających z basenów. Trudno obecnie o lepszy sposób oczyszczania wody basenowej niż jej chlorowanie. Chlor z dużą skutecznością suwa z wody bakterie i wirusy, ograniczając przy okazji wzrost glonów. Bez niego basen mógłby wyglądać naprawdę kiepsko.

Dezynfekcja chlorem

W naszym sklepie internetowym zaopatrzyć się można w chlor basenowy m.in. w formie granulatu i tabletek. Są to środki, które świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku basenu zewnętrznego, jak i wewnętrznego Szczególnie dużą popularnością cieszy się chlor w tabletkach. Rozpuszcza się bowiem dość powoli i z dużą skutecznością usuwa z wody szkodliwe mikroorganizmy. Zapobiega przy okazji powstawaniu glonów. Czasem trzeba jednak po chlor o przyspieszonym działaniu. Wtedy sprawdzi się preparat w formie granulatu.

Jaka forma chloru basenowego sprawdza się najlepiej?

Oferujemy chlor do basenów, który nie sprawia większych problemów w użyciu. Ciekawą propozycją jest na pewno chlor w tabletkach, który rozpuszcza się dość powoli, zapewniając tym samym stabilną dezynfekcję. Należy go stosować regularnie np. raz na tydzień. Z kolei tzw. chlor szokowy wchodzi w reakcje z wodą błyskawicznie, zabijając od razu bakterie i grzyby.

Chlor bardzo skutecznie dezynfekuje wodę, ale samo jego stosowanie może niestety nie wystarczyć. Są pewne rodzaje glonów, które wykazują odporność na działanie chloru. Wtedy trzeba sięgnąć po inne specjalistyczne środki. Nie bez znaczenia jest pH wody. Przy wysokim odczynie działanie dezynfekujące chloru jest nieco mniejsze.

Chlor w zbyt dużym stężeniu bywa niestety toksyczny również dla ludzi. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z profesjonalnej chemii basenowej i regularnie kontrolować poziom chloru w swoim basenie.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl