Euro Spas  - wanny SPA Wellis, sauny wewnętrzne i ogrodowe, ceramika basenowa, strefy SPA
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Sklep

DLACZEGO EURO SPAS?

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Promocja

Warto wiedzieć o tym, że chlor nie jest jedynym środkiem służącym do dezynfekcji wody basenowej. Świetną dla niego alternatywą może być aktywny tlen, który działa w bardzo podobny sposób. Przy okazji nie ma żadnego zapachu, co jest doskonałą informacją dla osób, które nie przepadają za intensywnym zapachem stabilizowanego chloru. Aktywny tlen jest jednocześnie bardzo skuteczny w działaniu. Znalazł się więc i w naszym e-sklepie.

Dezynfekcja bezchlorowa

  • nowość

Nie każdy może korzystać z chlorowanej wody. Tak jest w przypadku osób o wrażliwej skórze i tych uczulonych na chlor. Wtedy rozwiązaniem jest dezynfekcja bezchlorowa z użyciem aktywnego tlenu. Aktywny tlen w odpowiedniej dawce jest w stanie skutecznie usunąć z wody w basenie wszystkie szkodliwe substancje i mikroorganizmy.

Jakie zalety ma aktywny tlen do dezynfekcji basenów?

Aktywny tlen wykorzystywany jest przede wszystkim w przypadku basenów prywatnych. Okazuje się, że pod wieloma względami wygrywa z popularnym chlorem. Nie ma w przeciwieństwie do niego zapachu i nie podrażnia skóry. Jest tym samym idealnym wyborem dla alergików. Jednocześnie cechuje się bardzo wysoką skutecznością działania. Jeśli mowa o wadach, to jest to środek o działaniu łagodniejszym od chloru. Nie sprawdza się też w bardzo wysokich temperaturach - powyżej 28 stopni Celsjusza. Dlatego mimo wszystko i tak od czasu do czasu trzeba sięgnąć po środki do dezynfekcji oparte na chlorze.

Dezynfekcja tlenowa wody w praktyce

Aktywny tlen to w zasadzie łagodniejszy odpowiednik chloru, ale zasada działania jest taka sama. Usuwa on zanieczyszczenia obecne w basenie, niszcząc wirusy czy baterie. Wielu posiadaczy prywatnych basenów i jacuzzi stawia właśnie na dezynfekcję bezchlorową. Jest ona bardzo skuteczna, a dodatkowo aktywny tlen jest bezwonny. Pod tym względem zdecydowanie wygrywa z chlorem, którego cechą charakterystyczną jest drażniący zapach.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl